Saturday, April 3, 2021

Acanthonevra/Acanthonevra

Acanthonevra / Acanthonevra:

Acanthonevra je rod tephritida alebo ovocných mušiek z čeľade Tephritidae.

Acanthonevra scutellopunctata / Acanthonevra scutellopunctata:

Acanthonevra scutellopunctata je druh muchy, ktorý popísal nemecký entomológ Erich Martin Hering v roku 1952.

Acanthonevroides / Acanthonevroides:

Acanthonevroides je rod tephritida alebo ovocných mušiek z čeľade Tephritidae.

Acanthonevroides basalis / Acanthonevroides basalis:

Acanthonevroides basalis je druh tephritida alebo ovocných mušiek z rodu Acanthonevroides z čeľade Tephritidae.

Acanthonitis / Acanthonitis:

Acanthonitis je rod Scarabaeidae alebo scarab chrobáky v nadčeleď Scarabaeoidea.

Acanthonotozoma / Acanthonotozoma:

Acanthonotozomatidae je čeľaď amphipodských kôrovcov, ktorá v súčasnosti zahŕňa jediný rod Acanthonotozoma Boeck, 1876.

Acanthonotozomatidae / Acanthonotozoma:

Acanthonotozomatidae je čeľaď amphipodských kôrovcov, ktorá v súčasnosti zahŕňa jediný rod Acanthonotozoma Boeck, 1876.

Acanthonotozomellidae / Acanthonotozomellidae:

Acanthonotozomellidae je čeľaď amfipodných kôrovcov. Nový druh bol nedávno objavený hlboko v Drake Passage a jeho telo pokrývali malé zuby. V súčasnosti sú známe tri rody a sedem druhov.

Acanthonotus / Acanthonotus:

Acanthonotus je vyhynutý rod kostnatých rýb. Obsahuje tri druhy, A. inflatus , A. niger a A. tricuspis .

Acanthonus / Bony-eared assfish:

Koník ušatý je batypelagický druh lastúrnika, ktorý sa nachádza v tropických a subtropických oceánoch v hĺbkach od 1 171 do 4 415 metrov. Bolo nájdené až na sever ako Queen Charlotte Sound pri pobreží Britskej Kolumbie. Tento druh dorastá do dĺžky 37,5 centimetra (14,8 palca) SL. Je jediným známym členom rodu Acanthonus .

Acanthonus armatus / kôň ušatý:

Koník ušatý je batypelagický druh lastúrnika, ktorý sa nachádza v tropických a subtropických oceánoch v hĺbkach od 1 171 do 4 415 metrov. Bolo nájdené až na sever ako Queen Charlotte Sound pri pobreží Britskej Kolumbie. Tento druh dorastá do dĺžky 37,5 centimetra (14,8 palca) SL. Je jediným známym členom rodu Acanthonus .

Acanthonyssus / Dermanyssidae:

Dermanyssidae je rodina roztočov v poradí Mesostigmata.

Acanthonyx / Acanthonyx:

Acanthonyx je rod krabov, z čeľade Epialtidae. Medzi doteraz známe druhy patrí:

Acanthonyx dentatus / Acanthonyx dentatus:

Acanthonyx dentatus , krab s dekoratívnym zdobením , je druh kraba z čeľade Inachidae.

Acanthonyx pretoriae / Ctenusa varians:

Ctenusa varians je mol z čeľade Noctuidae. Tento druh sa nachádza v Somálsku na juhu až do Južnej Afriky.

Acanthonyx seriopuncta / Ctenusa varians:

Ctenusa varians je mol z čeľade Noctuidae. Tento druh sa nachádza v Somálsku na juhu až do Južnej Afriky.

Acanthoodes / Acanthoodes:

Acanthoodes centrosternis je druh chrobákov z čeľade Carabidae, jediný druh z rodu Acanthoodes .

Acanthoodes centrosternis / Acanthodes:

Acanthodes je vyhynutý rod žraloka ostnatého. Fosílie sa našli v Európe, Severnej Amerike, Ázii a Austrálii. Akantódy sa najčastejšie vyskytovali u karbónu a raného permu. Niekoľko predpokladaných druhov bolo hlásených z devónskych vrstiev, ale ich odkaz na rod nemusí byť platný.

Acanthopagrus / Acanthopagrus:

Acanthopagrus je rod rýb z čeľade Sparidae, ktoré sa vyskytujú v Indickom a západnom Tichom oceáne.

Acanthopagrus akazakii / Acanthopagrus akazakii:

Acanthopagrus akazakii je ryba pochádzajúca z vôd okolo Novej Kaledónie.

Acanthopagrus australis / Acanthopagrus australis:

Acanthopagrus australis , pražma žltoplutvá , známa tiež ako pražma , pražma , pražma strieborná alebo pražma čierna , je druh morských a sladkovodných rýb z čeľade porgy, Sparidae. Je to ryba s hlbokým telom, občas zamieňaná s Acanthopagrus butcheri , ale všeobecne sa vyznačuje žltkastými brušnými a análnymi plutvami. Je obľúbeným cieľom rekreačných rybárov vďaka svojej schopnosti bojovať vysoko nad svoju váhu a kvalite stola.

Acanthopagrus berda / Acanthopagrus berda:

Acanthopagrus berda , pražma zlatá , pleskáč alebo pleskáč , je morská ryba z čeľade Sparidae pôvodom z Indického oceánu. Kŕmna činnosť sa v lete zintenzívňuje a súvisí s teplotou a maximálnym počtom bentických organizmov. Ich strava sa skladá predovšetkým z barnacles, krabov a ustríc, zatiaľ čo druhoradé potravy sú krevety, mušle a mušle, aj keď strava tohto druhu pozostáva z najrôznejších druhov, od kŕmenia teleostami, červami, mäkkýšmi, malými rybami a rastlinami. materiál.

Acanthopagrus butcheri / Acanthopagrus butcheri:

Acanthopagrus butcheri , pražma čierna, ale tiež všeobecne známa ako pražma čierna, pražma južná a pražma modrá , je druh morských a sladkovodných rýb čeľade porgy, Sparidae. Je to ryba s hlbokým telom, občas zamieňaná s inými podobnými druhmi, ktoré sa vyskytujú v jej areáli, ale všeobecne sa od týchto druhov odlišuje nedostatkom žltých brušných a análnych plutiev. Čierne pražmy južné sú endemické v Austrálii a obývajú južné pobrežie od Shark Bay v západnej Austrálii po Mallacootu, Viktóriu a Tasmániu.

Acanthopagrus latus / Acanthopagrus latus:

Pražiak žltoplutvý , Acanthopagrus latus , je porgy z čeľade Sparidae.

Acanthopagrus morrisoni / Acanthopagrus morrisoni:

Acanthopagrus morrisoni , všeobecne známy ako pražma žltoplutvá , známa tiež ako pražma žltá alebo datina , je porgy z čeľade Sparidae. V roku 2013 bol rozpoznaný ako samostatný druh oddelený od druhu latus .

Acanthopagrus schlegelii / Acanthopagrus schlegelii:

Acanthopagrus schlegelii , všeobecne známy ako pražma čierna , japonská čierna porgy alebo pražma , je ryba, ktorá sa v Japonsku často chová ako potrava. Je to jedna z najpopulárnejších rýb na lov v Japonsku.

Acanthopagrus taiwanensis / Acanthopagrus taiwanensis:

Acanthopagrus taiwanensis je ryba pochádzajúca z vôd okolo Taiwanu. Bol opísaný v roku 2006, keď bol uznaný za odlišný od druhu Acanthopagrus berda .

Acanthopale / Acanthopale:

Acanthopale je rastlinný rod z čeľade rastlín Acanthaceae. Názov rodu je založený na klasických gréckych slovách pre tŕň ákantha a kůlu palum . Niektoré druhy rodu sa pestujú ako okrasné rastliny.

Acanthopale decempedalis / Acanthopale decempedalis:

Acanthopale decempedalis je druh rastliny z čeľade Acanthaceae. Nachádza sa v Kamerune, Rovníkovej Guinei a Nigérii. Jeho prirodzeným prostredím sú subtropické alebo tropické vlhké nížinné lesy a subtropické alebo tropické vlhké horské lesy.

Acanthopale pubescens / Acanthopale pubescens:

Acanthopale pubescens je druh rodu Acanthopale z čeľade Acanthaceae. Tento druh sa vyskytuje vo východnej a južnej Afrike. Acanthopale pubescens je tiež známy ako Herayye v Etiópii.

Acanthopanax / Eleutherococcus:

Eleutherococcus je rod 38 druhov tŕnitých kríkov a stromov z čeľade Araliaceae. Pochádzajú z východnej Ázie, od juhovýchodnej Sibíri a Japonska až po Filipíny a Vietnam. 18 druhov pochádza z Číny, zo strednej do západnej časti.

Acanthopanax brachypus / Eleutherococcus brachypus:

Eleutherococcus brachypus je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Araliaceae. Je endemický v Číne, kde sa vyskytuje v krovinatých poliach a na cestách na horských svahoch v provinciách Gansu, Ningxia a Shaanxi.

Acanthopanax gracilistylus / Eleutherococcus gracilistylus:

Eleutherococcus nodiflorus , tiež známy ako Acanthopanax gracilistylus , je listnatá rastlina s tmavo modrými bobuľami. Je považovaná za liečivú bylinu s výraznými účinkami. Je to často používaná čínska rastlina z čeľade Araliaceae, ktorá rastie hlavne v nadmorskej výške okolo 3000 m. Nachádza sa tiež v prírodnej rezervácii Gaoligongshan v provincii Yunnan v Číne. Je široko distribuovaný v Číne a bol používaný ako liek na záchranu života proti závažným prípadom paralýzy, artritídy a chorôb pečene; v roku 2003 sa uskutočnilo niekoľko experimentov.

Acanthopanax malayanus / Gamblea malayana:

Gamblea malayana je druh rastliny z čeľade Araliaceae. Je to strom endemický pre polostrovnú Malajziu. Ohrozuje ju strata biotopu.

Acanthopanax sciadophylloides / Chengiopanax sciadophylloides:

Chengiopanax sciadophylloides je kvitnúci strom v rodine Araliaceae pôvodom z Japonska. Predtým zahrnutý do rodu Eleutherococcus sa odlišuje od ostatných členov tohto rodu tým, že nemá tŕne alebo tŕne a údaje o sekvenciách IDS potvrdili separáciu.

Acanthopanax senticosus / Eleutherococcus senticosus:

Eleutherococcus senticosus je druh malého drevnatého kríka z čeľade Araliaceae pôvodom zo severovýchodnej Ázie. Môže sa to hovorovo nazývať diabolský ker , sibírsky ženšen , eleuthero , ciwujia , diablov ker , shigoka , bezdotykový , divý korenie alebo kan jang . E. senticosus má históriu použitia vo folklóre a tradičnej čínskej medicíne. Koreňové extrakty E. senticosus sa predávajú ako doplnok výživy alebo kozmetika, zvyčajne pod názvom sibírsky ženšen .

Acanthoparyphium tyosenense / Acanthoparyphium tyosenense:

Acanthoparyphium tyosenense je druh digenetických trematód z čeľade Himasthlidae.

Acanthopathes / Acanthopathes:

Acanothopathes je rod koralov z čeľade Aphanipathidae, ktorý obsahuje päť druhov. Druhy tohto rodu sa vyskytujú v Karibskom mori, Indickom oceáne a Tichom oceáne pri teplotách v rozmedzí od asi 10 do 30 stupňov Celzia v hĺbkach od 50 do 400 metrov.

Acanthopelma / Acanthopelma:

Acanthopelma je rod tarantúl, ktorý prvýkrát opísal Frederick Octavius ​​Pickard-Cambridge v roku 1897. Od decembra 2019 obsahuje dva druhy nájdené v Strednej a Južnej Amerike: A. beccarii a A. rufescens .

Acanthopelma beccarii / Acanthopelma beccarii:

Acanthopelma beccarii je druh pavúka patriaci do čeľade Theraphosidae (tarantuly). Je endemický v Guyane na severe Južnej Ameriky.

Acanthopelma rufescens / Acanthopelma rufescens:

Acanthopelma rufescens je druh pavúka patriaci do čeľade Theraphosidae (tarantuly). Je pôvodom v Strednej Amerike.

Acanthopelminae / Acanthopelma:

Acanthopelma je rod tarantúl, ktorý prvýkrát opísal Frederick Octavius ​​Pickard-Cambridge v roku 1897. Od decembra 2019 obsahuje dva druhy nájdené v Strednej a Južnej Amerike: A. beccarii a A. rufescens .

Acanthopetalus / Echinopsis:

Echinopsis je veľký rod kaktusov pochádzajúcich z Južnej Ameriky, niekedy známy ako ježkový kaktus , kaktus morského ježka alebo kaktus veľkonočnej ľalie . Jeden malý druh, E. chamaecereus , je známy ako arašidový kaktus . 128 druhov sa pohybuje od veľkých druhov a druhov podobných stromom až po malé guľovité kaktusy. Meno pochádza z echinos ježka alebo morského ježka a Opsis vzhľadu, s odkazom na hustú krytiny Tieto rastliny z ostňov.

Acanthophaca / Astragalus:

Astragalus je veľký rod z viac ako 3 000 druhov bylín a malých kríkov, patriaci do čeľade bôbovité Fabaceae a podčeľade Faboideae. Je to najväčší rod rastlín z hľadiska opísaných druhov. Rod pochádza z miernych oblastí severnej pologule. Spoločné názvy patrí milkvetch, locoweed a kozie-tŕň. Niektoré viky bledokveté majú podobný vzhľad, sú však viniča podobnejšie ako Astragalus .

Acanthophacelus guppii / Guppy:

Guppy , tiež známe ako milionárske a dúhové ryby , je jednou z najrozšírenejších tropických rýb na svete a jedným z najobľúbenejších druhov sladkovodných akvarijných rýb. Je členom rodiny Poeciliidae a rovnako ako takmer všetci americkí členovia rodiny je nositeľom živých zvierat. Guppies pochádzajú zo severovýchodnej Južnej Ameriky, ale boli predstavené v mnohých prostrediach a dnes sa vyskytujú po celom svete. Sú vysoko prispôsobiví a darí sa im v mnohých rôznych environmentálnych a ekologických podmienkach. Samce guppies, ktoré sú menšie ako samice, majú okrasné chvostové a chrbtové plutvy. Divoké gupky sa všeobecne živia rôznymi zdrojmi potravy, vrátane bentických rias a lariev vodného hmyzu. Guppies sa používajú ako modelový organizmus v oblasti ekológie, evolúcie a behaviorálnych štúdií.

Acanthophacelus reticulatus / Guppy:

Guppy , tiež známe ako milionárske a dúhové ryby , je jednou z najrozšírenejších tropických rýb na svete a jedným z najobľúbenejších druhov sladkovodných akvarijných rýb. Je členom rodiny Poeciliidae a rovnako ako takmer všetci americkí členovia rodiny je nositeľom živých zvierat. Guppies pochádzajú zo severovýchodnej Južnej Ameriky, ale boli predstavené v mnohých prostrediach a dnes sa vyskytujú po celom svete. Sú vysoko prispôsobiví a darí sa im v mnohých rôznych environmentálnych a ekologických podmienkach. Samce guppies, ktoré sú menšie ako samice, majú okrasné chvostové a chrbtové plutvy. Divoké gupky sa všeobecne živia rôznymi zdrojmi potravy, vrátane bentických rias a lariev vodného hmyzu. Guppies sa používajú ako modelový organizmus v oblasti ekológie, evolúcie a behaviorálnych štúdií.

Acanthophila / Acanthophila:

Acanthophila je rod mol. Nachádza sa tu v podrodine Dichomeridinae z čeľade Gelechiidae, hoci sa niekedy považuje za juniorské synonymum pre Dichomeris .

Acanthophila alacella / Acanthophila alacella:

Acanthophila alacella je mol z čeľade Gelechiidae. Je známa z väčšiny Európy, severného Kaukazu, Gruzínska a Iránu.

Acanthophila angustiptera / Acanthophila angustiptera:

Acanthophila angustiptera je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne (Shaanxi).

Acanthophila beljaevi / Acanthophila beljaevi:

Acanthophila beljaevi je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Japonsku a Rusku, kde je známy iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila bimaculata / Acanthophila bimaculata:

Acanthophila bimaculata je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne.

Acanthophila bimaculatus / Acanthophila bimaculata:

Acanthophila bimaculata je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne.

Acanthophila imperviella / Acanthophila imperviella:

Acanthophila imperviella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila kuznetzovi / Acanthophila kuznetzovi:

Acanthophila kuznetzovi je mol v rodine Gelechiidae. Je známy iba z južnej časti Primorsky Krai v Rusku.

Acanthophila latipennella / Acanthophila latipennella:

Acanthophila latipennella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa na juhovýchodnej Sibíri a v Európe, kde bol zaznamenaný od Nórska na juh po Taliansko a od východu po Rusko.

Acanthophila liui / Acanthophila liui:

Acanthophila liui je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne a Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila lucistrialella / Acanthophila lucistrialella:

Acanthophila lucistrialella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila magnimaculata / Acanthophila magnimaculata:

Acanthophila magnimaculata je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila nyingchiensis / Acanthophila nyingchiensis:

Acanthophila nyingchiensis je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne (Xizang).

Acanthophila obscura / Acanthophila obscura:

Acanthophila obscura je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne (Shaanxi).

Acanthophila piceana / Acanthophila latipennella:

Acanthophila latipennella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa na juhovýchodnej Sibíri a v Európe, kde bol zaznamenaný od Nórska na juh po Taliansko a od východu po Rusko.

Acanthophila pusillella / Acanthophila pusillella:

Acanthophila pusillella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila qinlingensis / Acanthophila qinlingensis:

Acanthophila qinlingensis je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Číne (Shaanxi) a Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila silvania / Acanthophila silvania:

Acanthophila silvania je mol v rodine Gelechiidae. Je to iba z južnej časti Primorsky Krai v Rusku.

Acanthophila silvestrella / Acanthophila silvestrella:

Acanthophila silvestrella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophila vixidistinctella / Acanthophila vixidistinctella:

Acanthophila vixidistinctella je mol v rodine Gelechiidae. Nachádza sa v Rusku, kde je známa iba z južnej časti Primorsky Krai.

Acanthophiobolus / Acanthophiobolus:

Acanthophiobolus je rod z čeľade húb Tubeufiaceae.

Acanthophippium / Acanthophippium:

Acanthophippium je rod orchidey s trinástimi druhmi. Názov tohto rodu je odvodený z gréckych slov acanthos („ostnatý") a ephippion („sedlo"), ktoré odkazujú na sedlovitý štít rastlín.

Acanthophippium bicolor / Acanthophippium bicolor:

Acanthophippium bicolor je druh orchidey, ktorá pochádza z južnej Indie, Srí Lanky a Novej Guiney.

Acanthophippium javanicum / Acanthophippium javanicum:

Acanthophippium javanicum je druh orchidey a typový druh jej rodu. Nachádza sa v západnej Malajzii, na Borneu, Jáve, Sumatre a na Novej Guinei.

Acanthophippium mantinianum / Acanthophippium mantinianum:

Acanthophippium mantinianum alebo Mantinovo acanthophippium , je druh z čeľade Orchidaceae. V súčasnosti je to jediný endemický druh Acanthophippium známy na Filipínach a jeden z dvoch druhov spolu s Acanthophippium pictum . Názov dostal na počesť M. Georgesa Mantina, záhradníka a hybridistu orchideí z francúzskeho Olivetu. Je to vzpriamený a sympatický druh s 15 cm dlhými zužujúcimi sa cibuľkami a veľkými tenkými listami, ktoré môžu byť až 60 cm dlhé a 15 cm široké. Rastlina je endemická na ostrovoch Luzon, Leyte, Mindoro, Negros a Panay na Filipínach, kde sa nachádza v nadmorských výškach od 500 do 1 500 metrov.

Acanthophippium sinense / Acanthophippium sinense:

Acanthophippium sinense je druh rastliny z čeľade Orchidaceae. Nachádza sa v Číne a Hongkongu.

Acanthophippium splendidum / Acanthophippium splendidum:

Acanthophippium splendidum je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Orchidaceae, pôvodom z častí Malézie, Papuázie a ostrovov v juhozápadnom Tichom oceáne. Prvýkrát to opísal Johannes Jacobus Smith v roku 1933.

Acanthophis / Acanthophis:

Acanthophis je rod elapidových hadov. Obyčajne sa nazývajú prírastky smrti. Pochádzajú z Austrálie, Novej Guiney a blízkych ostrovov a patria medzi najjedovatejšie hady na svete. Názov rodu pochádza zo starogréckeho akanthos / ἄκανθος („chrbtica") a ophis / ὄφις („had"), čo sa týka chrbtice na chvoste zmije smrti.

Acanthophis antarcticus / zmije obyčajná:

Bežná zmija je druh zmije, ktorá pochádza z Austrálie. Je to jeden z najjedovatejších suchozemských hadov v Austrálii a na celom svete. Aj keď je naďalej rozšírený, čelí zvýšenej hrozbe z pokračujúcej invázie austrálskych trstinových ropúch.

Acanthophis ceramensis / Acanthophis ceramensis:

Acanthophis ceramensis je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae. Tento druh je endemický na ostrovoch Maluku v Indonézii a je známy z ostrova Seram a z ostrovov Tanimbar.

Sčítačka smrti Acanthophis cryptamydros / Kimberley:

Sčítačka smrti Kimberley je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae pôvodom zo severozápadnej Austrálie.

Acanthophis hawkei / Acanthophis hawkei:

Zmije Barkly Tableland alebo Acanthophis hawkei je druh jedovatých hadov z čeľade Elapidae. Presné rozšírenie tohto druhu je nejasné, ale vhodné stanovište pre sčítačku smrť rovín tvoria ploché nivy stromov bez stromov, riečne nivy praskajúce v pôde. Na základe prítomnosti vhodného biotopu sa potenciálny geografický rozsah tohto druhu rozprestiera od západného Queenslandu, cez sever severného teritória až po severovýchod západnej Austrálie. Je známe, že disjunktné populácie zmije sa nachádzajú v Mitchell Grass Downs na západe Queenslandu, v Barkly Tableland na hranici so severným územím / Queensland a východne od Darwinu na severnom území. Had je pomenovaný podľa bývalého austrálskeho predsedu vlády Boba Hawka.

Acanthophis laevis / zmija hladkošupinatá:

Zmija hladkošupinatá je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae. Tento druh je endemický v juhovýchodnej Ázii a Oceánii.

Acanthophis praelongus / zmije severná:

Severná zmije smrti je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae.

Acanthophis pyrrhus / zmije púštnej smrti:

Sčítač púšte smrti je druh hada pôvodom z Austrálie a je jedným z najjedovatejších suchozemských hadov na svete. Sčítač smrti v púšti je ohrozený kvôli zničeniu biotopu.

Acanthophis rugosus / zmija drsná

Sčítačka smrteľná je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae. Prvýkrát to opísal v roku 1948 britský biológ Arthur Loveridge.

Sčítačka smrti Acanthophis wellsi / Pilbara:

Sčítačka smrti Pilbara , známa tiež ako Wellsova sčítačka smrti , je druh jedovatého hada z čeľade Elapidae. Tento druh je jedným zo štyroch členov rodu Acanthophis , rodu, ktorý sa nachádza v severozápadnej a juhozápadnej Austrálii a v niektorých častiach južnej Papuy-Novej Guiney. Druh Acanthophis wellsi je endemický v západnej Austrálii.

Acanthophlebia / Acanthophlebia:

Acanthophlebia je rod podeniek pronggill z čeľade Leptophlebiidae. Jeden druh je opísaný v Acanthophlebia , A. cruentata .

Acanthophlebia argentea / Clarkeophlebia:

Clarkeophlebia je záhadný a takmer neznámy rod gelechioidných mol. Obsahuje jeden druh, Clarkeophlebia argentea , a je zjavne endemický pre Fatu Hiva na ostrovoch Marquesas Polynesia. Pôvodne bol opísaný ako Acanthophlebia , ale tento názov sa predtým dal rodu májokríblovitých.

Acanthophoenix / Acanthophoenix:

Acanthophoenix je rod kvitnúcich rastlín z čeľade palmových pochádzajúcich z ostrovov Mascarene v Indickom oceáne, kde sa im bežne hovorí palmiste rouge . Rod s dlhým tokom, v súčasnosti sú uznávané tri druhy, hoci neudržateľná úroveň zberu ich jedlých palmových sŕdc spôsobila, že všetci v biotopoch takmer vyhynuli. Sú úzko spojené s rodmi Tectiphiala a Deckenia , líšia sa tvarom tyčinkového kvetu. Názov kombinuje grécke slová pre „tŕň" a „datľovník".

Acanthophoenix crinita / Acanthophoenix crinita:

Acanthophoenix crinita je druh paliem, ktorý je endemický na Réunione.

Acanthophoenix rubra / Acanthophoenix rubra:

Acanthophoenix rubra , dlaň mreny , je kriticky ohrozenou palmou endemickou pre Maurícius, Rodrigues a La Reunion, ktorá je cenená pre svoje jedlé srdcia dlaní .

Acanthopholidae / Nodosauridae:

Nodosauridae je rodina ankylosaurianských dinosaurov, od neskorej jury po neskorú kriedu v dnešnej Severnej Amerike, Európe, Ázii, Afrike a Antarktíde.

Acanthopholididae / Nodosauridae:

Nodosauridae je rodina ankylosaurianských dinosaurov, od neskorej jury po neskorú kriedu v dnešnej Severnej Amerike, Európe, Ázii, Afrike a Antarktíde.

Acanthopholis / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthopholis eucercus / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthopholis horrida / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthopholis horridus / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthopholis macrocercus / Syngonosaurus:

Syngonosaurus je vyhynutý rod dinosaura ornitopoda zo staršej kriedy. Bol to leguánodontián objavený v Anglicku a prvýkrát bol opísaný v roku 1879. Druhový typ, S. macrocercus , popísal britský paleontológ Harry Seeley v roku 1879 a neskôr bol synonymizovaný pre Acanthopholis , ale rod bol obnovený v štúdii z roku 2020, kedy Syngonosaurus a Eucercosaurus boli interpretované ako bazálni iguanodontians.

Acanthopholis platypus / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthopholis stereocercus / Acanthopholis:

Acanthopholis je rod ankylosauriánskeho dinosaura z čeľade Nodosauridae, ktorý žil v období neskorej kriedy v Anglicku. Existuje jediný druh, A. horrida .

Acanthophora / Acanthophora:

Acanthophora je rod morských červených rias z čeľade Rhodomelaceae. V súčasnosti je v databáze AlgaeBase 26 druhových mien, z ktorých 7 bolo označených ako taxonomicky akceptovaných.

Acanthophora spicifera / Acanthophora spicifera:

Acanthophora spicifera je druh morských červených rias z čeľade Rhodomelaceae.

Acanthophorides / Acanthophorides:

Acanthophorides je rod múch z čeľade Phoridae.

Acanthophorus / Acanthophorus:

Acanthophorus serraticornis je druh prionínových chrobákov longhorn z indického subkontinentu a je jediným druhom rodu Acanthophorus . Niektoré druhy, ktoré boli predtým zahrnuté do rodu, sa v súčasnosti nachádzajú v iných rodoch. Dorastajú do dĺžky takmer 10 cm a patria medzi najväčších chrobákov v Indii. Tieto chrobáky sú červenkasté až hnedasté. Veľkosť čeľustí sa líši a niektorí muži majú oveľa väčšie čeľuste ako ženy. Tieto nesú dva až tri silné zuby od polovice po hrot. Antény sú dvanásť segmentované, pričom piaty až jedenásty má na konci hrotitý výrastok.

Acanthophorus maculatus / Tithoes maculatus:

Tithoes maculatus je druh chrobáka z čeľade Cerambycidae.

Acanthophorus serraticornis / Acanthophorus:

Acanthophorus serraticornis je druh prionínových chrobákov longhorn z indického subkontinentu a je jediným druhom rodu Acanthophorus . Niektoré druhy, ktoré boli predtým zahrnuté do rodu, sa v súčasnosti nachádzajú v iných rodoch. Dorastajú do dĺžky takmer 10 cm a patria medzi najväčších chrobákov v Indii. Tieto chrobáky sú červenkasté až hnedasté. Veľkosť čeľustí sa líši a niektorí muži majú oveľa väčšie čeľuste ako ženy. Tieto nesú dva až tri silné zuby od polovice po hrot. Antény sú dvanásť segmentované, pričom piaty až jedenásty má na konci hrotitý výrastok.

Acanthophractida / Acanthophractida:

Acanthophractida je rád morských rádioteriánov v podtriede Acantharia; kostra obsahuje mriežkovanú škrupinu a kostrové tyče. Majú mriežkovanú škrupinu, ktorá môže byť guľovitá alebo vajcovitá a spojená s kostrovými tyčami. Škrupina je sústredná s centrálnou kapsulou. „Telo je zvyčajne pokryté jednoduchým alebo dvojitým želatínovým plášťom, cez ktorý vychádzajú kostrové tyčinky."

Acanthophrynus / Acanthophrynus:

Acanthophrynus je rod bičíkov bez chvosta v rodine Phrynidae. V Acanthophrynus , A. coronatus, je opísaný najmenej jeden druh.

Acanthophthalmus / Pangio:

Pangio je rod malých ázijských sladkovodných rýb zo skutočnej rodiny loach Cobitidae. V predchádzajúcich taxonomických schémach bol známy ako Acanthophthalmus . „Kuhli loach" je dobre známy v obchode s akváriami a bežne sa označuje ako P. kuhlii , ale väčšina jedincov sa v skutočnosti javí ako P. semicincta .

Acanthophthalmus kuhlii / Kuhli loach:

Kuhli loach je malá úhorovitá sladkovodná ryba patriaca do rodiny loach (Cobitidae). Pochádzajú z Indonézie a Malajského polostrova. Toto hadie stvorenie je veľmi štíhle a nočné. V akváriu môže byť kuhli loach veľmi samotársky a keď sa zľakne, vrhne sa pod ozdoby nádrže alebo sa zasype, ak je prítomný jemný štrk alebo piesočnatý podklad.

Acanthophthalmus semicinctus / Pangio semicincta:

Pangio semicincta je druh cobitid loach z rodu Pangio, ktorý sa nachádza na Malajskom polostrove, Borneu a Sumatre. Je to veľmi populárna ryba v obchode s akváriami, je však často zamieňaná a nesprávne označovaná ako Pangio kuhlii , ktorá sa v obchode s akváriami vyskytuje zriedka, ak je vôbec endemická na ostrove Java, kde sa zhromažďuje pre obchod s rybami. je zriedkavé.

Acanthophyllia deshayensiana / Cynarina lacrymalis:

Cynarina lacrymalis je druh kamenných koralov z čeľade Lobophylliidae. Je rôzne známy ako korálik s plochým kalichom, korál so solitérnym kalichom , korálik s gombičkami , korálik s donutom alebo korálik z mačacieho oka . Nachádza sa v západnej časti Indo-Tichého oceánu a niekedy sa chová v útesových akváriách.

Acanthophyllia deshayesiana / Cynarina lacrymalis:

Cynarina lacrymalis je druh kamenných koralov z čeľade Lobophylliidae. Je rôzne známy ako korálik s plochým kalichom, korál so solitérnym kalichom , korálik s gombičkami , korálik s donutom alebo korálik z mačacieho oka . Nachádza sa v západnej časti Indo-Tichého oceánu a niekedy sa chová v útesových akváriách.

Acanthophyllum / Acanthophyllum:

Acanthophyllum je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Caryophyllaceae s asi 75 druhmi, rozšírený v iránsko-turanskej oblasti.

Acanthophyllum cerastioides / Acanthophyllum cerastioides:

Acanthophyllum cerastioides , detský dych cíceru , je trváca rastlina z čeľade Caryophyllaceae, ktorá sa vyskytuje v Bangladéši, Bhutáne, severnej Indii, Nepále, severnom Pakistane a Sikkime, s typickou výškou 10–27 cm. Posledné molekulárne štúdie ukazujú, že tento druh je skôr členom rodu Acanthophyllum ako Gypsophila .

Acanthophyma / Baryphyma:

Baryphyma je rod trpasličích pavúkov, ktorý ako prvý opísal Eugène Louis Simon v roku 1884.

Acanthophysellum / Acanthophysellum:

Acanthophysellum je rod huby z čeľade Stereaceae.

Acanthophysellum lividocoeruleum / Aleurodiscus lividocoeruleus:

Aleurodiscus lividocoeruleus je druh huby patriacej do čeľade Stereaceae.

Acanthophysium / Acanthophysium:

Acanthophysium je rod húb z čeľade Stereaceae. Rozšírený rod, ktorý obsahuje asi 20 druhov, ohraničil v roku 1963 novozélandský mykológ Gordon Herriot Cunningham.

Acanthophyton / Cichorium:

Cichorium je rod rastlín z kmeňa púpavy v rodine slnečnice. Rod zahŕňa dva kultivované druhy bežne známe ako čakanka alebo čakanka a niekoľko divých druhov.

Acanthopidae / Acanthopidae:

Acanthopidae je čeľaď nábožných pozostávajúca zo 16 rodov v poradí Mantodea. Skupinu po prvýkrát formálne odčlenil ako samostatnú rodinu nemecký entomológ Reinhard Ehrmann v roku 2002. V roku 2016 bolo päť rodov presunutých z Acanthopidae do novovytvorenej čeľade Acontistidae, čo však v najnovších klasifikáciách nebolo akceptované.

Acanthopinae / Acanthopini:

Acanthopini je kmeň nábožných čeľadí Acanthopidae. II je jediný kmeň z podčeľade Acanthopinae a obsahuje osem rodov a 37 druhov.

Acanthopini / Acanthopini:

Acanthopini je kmeň nábožných čeľadí Acanthopidae. II je jediný kmeň z podčeľade Acanthopinae a obsahuje osem rodov a 37 druhov.

Acanthopis / Acanthophis:

Acanthophis je rod elapidových hadov. Obyčajne sa nazývajú prírastky smrti. Pochádzajú z Austrálie, Novej Guiney a blízkych ostrovov a patria medzi najjedovatejšie hady na svete. Názov rodu pochádza zo starogréckeho akanthos / ἄκανθος („chrbtica") a ophis / ὄφις („had"), čo sa týka chrbtice na chvoste zmije smrti.

No comments:

Post a Comment

Adolfow/Adolfów, Łódź Voivodeship

Adolfow / Adolfów, Lodžské vojvodstvo: Adolfów je dedina v správnom obvode Gmina Zgierz v Zgierzskej župe v Lodžskom vojvodstve v stre...